Site Loader

Łatwo sobie wyobrazić sztukę okresu średniowiecza, renesansu lub oświecenia na typowym, ówczesnym obrazie. Dziś – dzięki nowoczesnym formom druku – obrazy te można przenieść na codzienne, odzieżowe stylizacje. Widać to zwłaszcza na przykładzie kolejnego, awangardowego projektu marki Medicine.

Czy w Medicine kochają sztukę?

Jak to?! Przecież sztuka to sacrum – powiedzą niektórzy. Tymczasem jak łatwo zauważyć, w Medicine grafiki stają się coraz bardziej transparentną formą przedstawienia siebie i to nawet za pomocą sztuki. Mitem jest stwierdzenie, że sztuka ubiegłych wieków w jakiś sposób się „skończyła”. Wręcz przeciwnie – ona stale żyje i wciąż jest odkrywana na nowo. Nawet w takich projektach, jak ten udostępniony przez markę Medicine.

Dlaczego sztuka?

W Medicine kolekcja EVIVA L’ARTE nie pojawiła się przypadkiem. Wprowadzenie sztuki do odzieżowej stylizacji, jest dobrym pomysłem, gdyż:

  • przybliża sztukę, jej formę i treść,
  • pozwala odkrywać dawne dzieła na nowo,
  • jest doskonałą inspiracją dla twórców dobrej odzieży,
  • może wyrażać stan człowieka,
  • umożliwia odkrycie różnych odmian sztuki i personalizowanie nimi siebie samego.

Wprowadzenie do kolekcji Medicine typowych dzieł sztuki, pozwala je dopasować do własnego charakteru. Każdy, kto choć trochę interesuje się sztuką wie, że jakikolwiek styl np. malarski, miał swój ukryty przekaz.

Dominacja określonej kompozycji

Oczywiście grafiki przedstawione w ramach kolekcji EVIVA L’ARTE nie są jedynie kalką. Niektóre z nich są odpowiednio zmodyfikowane i dopasowane do oczekiwań jej twórców. Warto przy tym zaznaczyć, że nie jest to sztuka obrazoburcza. Sztuka wyższa nie jest tu niszczona lub wynaturzona, lecz pozostaje sobą.

Podsumowanie

W Medicine sztuka wychodzi na wyższy poziom – https://wallcolors.pl/129-medicine . I choć marka ta specjalizuje się również w bardziej awangardowych projektach, takich jak chociażby grafika bocian na ścianę, to jednak tutaj cechuje ją powrót do klasyki.

kreator