Site Loader

Wystrój domu lub mieszkania powinien być spójny. Jego poszczególne elementy mają sprawiać wrażenie zharmonizowanej całości. Przebywanie w źle urządzonym wnętrzu może nawet obijać się negatywnie na samopoczuciu.

Niekiedy pomieszczenia potrafią wręcz odpychać, kiedy są przyozdobione wyjątkowo nieudolnie. Mało kto jednak dysponuje fachową wiedzą z zakresu dekoracji wnętrz. Warto więc mieć na uwadze, że w każdym przypadku najbezpieczniej stawiać na styl klasyczny. 

Produkty, które zawsze są w dobrym guście

Orient kojarzony jest z kolebką tkania dywanów. Badacze przyjmują, że ich wzornictwo ukształtowało się już ponad 2 tysiące lat p.n.e. W kulturze Wschodu pełniły funkcje zdobnicze. Umieszczano je na ścianach domów i pałaców niczym dzieła sztuki, aby podkreślać wysoki status mieszkańców. Stanowiły drogocenne dobro luksusowe.

Po dziś dzień dywany tureckie cieszą się uznaniem na całym świecie. Pasują do wszystkich rodzajów pomieszczeń, za sprawą różnorodności kolorystyki i wzorów. Dekoratorzy doradzają, aby za pomocą najbardziej wzorzystych egzemplarzy ocieplać wnętrza duże. Do mniejszych zaś wybierać wzorniki stonowane, jednolite.

Dywany klasyczne stanowią przykład dekoracji ponadczasowej. Doskonale pasują do większości domów, które mają prezentować się gustownie. Komponują się zarówno z umeblowaniem antycznym, jak i nowoczesnymi zestawami meblowymi. Same w sobie mają moc nie tylko podkreślania, ale wręcz nadawania charakteru pomieszczeniom.

Tak, jakby wszystkie inne sprzęty stanowiły wyłącznie dodatek do tkaniny podłogowej. Ich ceny są obecnie dość zróżnicowane, jednak nadal kojarzą się one z pewnego rodzaju prestiżem. 

Praktyczne funkcje dywanów

Dywan klasyczny posiada dość długie włosie. Z tego względu stanowi świetną barierę izolacyjną. Ociepla więc wnętrze nie tylko w znaczeniu metaforycznym. Zachęca do stąpania po nim bosymi stopami, ponieważ jest miękki. To podwyższa komfort przebywania w pomieszczeniu, w którym rozciąga się on na podłodze.

Pełni też oczywiście funkcję ochronną dla parkietu. Dodatkowo w pewnym stopniu tłumi hałasy. Świetnie sprawdzi się zatem w mieszkaniu, usytuowanym ponad nadwrażliwymi sąsiadami, w którym znajdują się małe, lubiące dokazywać dzieci. 

kreator