Site Loader

Wybór deszczownicy do łazienki wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Rynek oferuje tak wiele rozwiązań, że z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne deszczownice dają komfort, funkcjonalność i bardzo ładnie się prezentują, dodając wnętrzu charakteru. Jak wybrać idealną deszczownicę? O czym pamiętać podczas zakupu? Czym cechują się nowoczesne rozwiązania tego typu?

Deszczownica

Montując deszczownice przy wannie, warto mieć na względzie fakt, że taka opcja nie da pełnej szczelności. Wanna bowiem nie jest tak zabudowana jak kabina prysznicowa. Aby zapobiec zalewaniu podłogi w łazience, należy dobrać odpowiedni model deszczownicy i manewrować jej usytuowaniem. W takiej sytuacji dobrą opcją są produkty o jak najmniejszej średnicy.

Zrezygnujmy zatem z naściennych deszczownic, które dają szeroki strumień wody. Ciekawym pomysłem są zestawy natryskowe punktowe, które cieszą się uznaniem na rynku. W przypadku kabin prysznicowych zyskujemy większe pole manewru.

O czym pamiętać przed zakupem?

Przed zakupem zestawu do łazienki, należy pamiętać o tym, że:

  • w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się deszczownice kaskadowe i czarne,
  • urządzenie dobiera się kształtem i kolorystyką tak, aby pasowało do armatury w łazience i do kabiny prysznicowej,
  • zazwyczaj dobierany jest typ podtynkowy, zwłaszcza podczas remontu i urządzania łazienki. 

Warto zauważyć, że dobór deszczownicy jest związany z wielkością kabiny prysznicowej. W przestronnej kabinie zastosujemy urządzenie o średnicy 40 cm i więcej, natomiast w małej kabinie zaleca się wybranie niewielkiej deszczownicy o średnicy 20-30 cm.

Dzięki temu unikniemy ryzyka wylewania się wody i nieprawidłowego dopasowania produktu do wnętrza. Nowoczesne deszczownice działają wydajnie i sprawnie, dając nam jednocześnie komfort każdego dnia. 

kreator