Site Loader
oświetlenie przedpokoju1

Przy projektowaniu oświetlenia w domu przedpokój często jest pomijany i zapominany, a wcale nie musi tak być. Dobre oświetlenie w tym pomieszczeniu nie tylko ułatwi poruszanie się po domu, ale także sprawi, że sam przedpokój będzie wyglądać o wiele korzystniej. Odpowiednio umieszczone lampy sprawią, że korzystanie z ustawionych w nim szaf czy półek nie będzie już utrapieniem, dlatego warto wybrać odpowiednie rodzaje. Jak dobrze oświetlić przedpokój? 

Oświetlenie do przedpokoju – jakie lampy wybrać?

Przedpokój to często takie miejsce w domu, które albo jest zupełnie pozbawione światła dziennego lub ma go niewiele. Aby korzystanie z tej części domu było przyjemne i wygodne należy dobrze je oświetlić. W zależności od wielkości i długości przedpokoju, należy wybrać różne rodzaje oświetlenia. Jeśli to pomieszczenie nie jest długie, to najlepiej zdecydować się na pojedyncze lampy sufitowe, które można dodatkowo regulować. Ważne, aby nie były zwisające, bo mogą blokować otwieranie szaf. Dla przedpokojów długich i wąskich idealnym rozwiązaniem będzie kilka pojedynczych lamp sufitowych, a tam, gdzie jest to potrzebne, można zdecydować się na lampy regulowane.

oświetlenie przedpokoju

Lampy do przedpokoju – dodatkowe oświetlenie

Czasem główne oświetlenie nie jest wystarczające nawet w niedużych przedpokojach. Może nie doświetlać takich miejsc, gdzie stoją szafy czy półki, przez to nie zawsze będzie w nich wszystko widać. Wtedy można zdecydować się na dodatkowe lampy, które doświetlą te miejsca. Sprawdzą się do tego zarówno kinkiety, jak i lampy stojące, które można ustawić na szafce na buty czy wybrać model podłogowy. Przemyślane oświetlenie przedpokoju sprawi, że całe pomieszczenie będzie bardziej estetyczne i przyjemniejsze w korzystaniu.

kreator