Site Loader
fotele do pokoju

Salon jest miejscem, w którym spędzamy dużo czasu. Wypoczywamy, przyjmujemy gości czy siedzimy razem z rodziną. Fotel jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Jak wybrać fotel pasujący do naszego wnętrza?

Jak wybrać odpowiedni fotel?

fotele do pokoju

Fotele do pokoju muszą być przede wszystkim wygodne. Jest to najważniejsza zaleta mebla, na którym często odpoczywamy, czytamy czy spędzamy wieczór przed telewizorem.

Chcąc wybrać odpowiedni fotel należy zwrócić uwagę na kształt oraz twardość mebla. Jego zadaniem jest odciążenie zmęczonego kręgosłupa. Warto w tej sytuacji zwrócić uwagę na fotel skandynawski uszak. Jest to mebel, który na bokach ma charakterystyczne uszy.

Fotele skandynawskie uszaki są dostępne w wersji z podnóżkiem, który pozwala na uzyskanie maksymalnie wygodnej pozycji, w której nogi są na podwyższeniu. Dzięki takiej pozycji można odpocząć, odciążyć kręgosłup, a nawet się zdrzemnąć.

Kolor ma znaczenie

Fotele do pokoju można dobierać tak, by kolorystycznie korespondowały z wystrojem pokoju, ale i na zasadzie kontrastu. Fotel może być ciekawym elementem, który w monochromatycznym wnętrzu stanowi ostre przeciwieństwo i jednocześnie wysuwa się na główny element dekoracyjny.

Czerwony, musztardowy, czy granatowy fotel będzie ciekawym elementem dekoracyjnym. Dzięki kontrastowi sprawi, że salon zyska inny wymiar, stanie się ciekawszy.

Bardzo ciekawie wyglądają dwa identyczne fotele, które są uzupełnieniem miejsc siedzących w każdym pokoju dziennym, w którym jest niewielka sofa. Dzięki takiemu rozwiązaniu gościom jest wygodniej niż gdyby mieli siedzieć na kanapie.

Tanie fotele to konieczność w każdym salonie. Dzięki temu meblowi salon będzie nie tylko wyglądał elegancko, ale i będzie bardziej funkcjonalny. Fotel postawiony w pobliżu sofy będzie uzupełnieniem kącika wypoczynkowego, który stanie się jeszcze wygodniejszy.

kreator