Site Loader

Sypialnia od zawsze była przeznaczona dla nas do regenerowania baterii, miejscem wytchnienia i odpoczynku. W większości poradników z dekoracją wnętrz jako barwy poleca się ciepłe, delikatne kolory, które wpływają na nasz mózg kojąco i które pomagają się nam zrelaksować, zasnąć. Sypialnia powinna być też dostatecznie osłoneczniona, ale z możliwością zakrycia żaluzji czy zasłon na noc. To wszystko ważne elementy idealnie skomponowanej sypialni, ale najważniejsze jest łóżko sypialniane – to ono gwarantuje zdrowy, spokojny sen.

Łóżko do sypialni – jak je wybrać?

Kiedy mamy już rozplanowaną przestrzeń w sypialni możemy zastanowić się nad wielkością łóżka – długością i szerokością. Niektóre sklepy oferują klientom łóżko sypialniane z materacem. Kupując taki zestaw mamy pewność, że materac jest idealnie dopasowany do ramy łóżka.

Szerokość łóżka sypialnianego (klik) dla jednej osoby powinna wynosić przynajmniej 80 cm, natomiast dla dwóch osób około 140. Wiadomo, że im szersze łóżko tym jest wygodniej, jednak sypialnie w porównaniu do innych pomieszczeń w mieszkaniach bywają dość małe. Jeśli chodzi o długość łóżka do sypialni sprawa jest o wiele prostsza. Standardowo jest to 200 centymetrów. To najbardziej preferowane parametry, które sprawdzą się u większości użytkowników.

Jakie są najważniejsze cechy dobrego łóżka sypialnianego z materacem?

  • szerokość, długość i kąt postawienia dopasowane do całokształtu sypialni
  • kolor ramy łóżka dobrany do koloru ścian i innych mebli w pomieszczeniu
  • materac, który odpowiada naszym preferencjom – nie za miękki i nie za twardy
  • materac wykonany z wysokiej jakości materiałów, odporny na wszelkie zabrudzenia, przesiąkanie wilgocią i łatwy w utrzymaniu w czystości
  • materac musi idealnie pasować wielkościowo do ramy łóżka – nie może być ani za szeroki, ani za wąski.

kreator