Site Loader

Wybranie odpowiedniej siedziby dla firmy to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed przedsiębiorcą. Nie zależnie od tego, czy lokal firma wynajmuje, czy chce kupić trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Jak wybrać lokal idealny?

Centrum czy nowe osiedle?

Poszukując lokalu użytkowego warto zwrócić uwagę na jego dostępność dla klientów. Usytuowanie lokalu na trasie, gdzie można spodziewać się dużej ilości przechodzących osób to zawsze szansa na uzyskanie dodatkowych klientów. Jednak czy zawsze centrum miasta jest najlepszym wyborem?

Lokale usługowe w centrum Warszawy to na pewno szansa na wielu klientów – www.domd.pl/lokale-uslugowe. Minusem takiej lokalizacji jest jednak duża konkurencja. To właśnie śródmieście jest jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji przez wielu przedsiębiorców. Jest jednak inne rozwiązanie.

Nowe lokale użytkowe, które powstają na nowo budowanych osiedlach mieszkaniowych to często szansa na wprowadzenie działalności na osiedle, na którym infrastruktura nie jest jeszcze dobrze rozwinięta. Mieszkańcy nowego osiedla będą poszukiwać fryzjera, klubu fitness czy szkoły językowej dla dzieci.

Dobra miejsce dla lokalu usługowego

Nie zależnie od tego, czy przedsiębiorca zdecyduje się na lokal użytkowy na osiedlu, czy w centrum miasta warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mają znaczenie na dostępność usług.

Dobry dojazd samochodem oraz miejsce parkingowe jest niezmiernie ważne dla wielu klientów. Klient, który ma krążyć samochodem zanim zaparkuje szybko się zniechęci i zrezygnuje z usługi.

Dla klientów poruszających się pieszo bardzo ważne jest, by firma znajdowała się na trasie ich codziennych wędrówek. Droga na przystanek autobusowy, na plac zabaw dla dzieci, czy do sklepu spożywczego zawsze będzie uczęszczana przez wiele osób. Lokale usługowe, które mają taki umiejscowienie zawsze będą cieszyły się popularnością.

kreator