Site Loader
meble do ogrodu

Poszukując wyposażenia strefy relaksu w ogrodzie lub na tarasie wiele osób zastanawia się, jakie meble będą najlepszym wyborem. Wśród dostępnych modeli odnaleźć można różne designy i materiały wykorzystane do produkcji. W przypadku akcesoriów trzymanych na świeżym powietrzu znaczenie ma nie tylko wygląd, ale też odporność na działanie warunków atmosferycznych. Jak dobrać odpowiedni komplet mebli?

Jakie meble sprawdzą się w ogrodzie?

W skład zestawów mebli ogrodowych wchodzą zwykle stoły, krzesła oraz różnego rodzaju kanapy i pufy. Można odnaleźć tu też praktyczne skrzynie na poduszki. Najczęściej wykorzystywane tworzywa to:

  • plastik i metal
  • surowce naturalne – drewno, rattan i wiklina
  • technorattan.
meble do ogrodu

Warto wiedzieć, że meble do ogrodu z naturalnych materiałów cieszą się szczególnie dużą popularnością. Do ich zalet można zaliczyć przede wszystkim atrakcyjny wygląd komponujący się z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Wyplatane akcesoria z wikliny oraz rattanu świetnie sprawdzają się w aranżacjach skandynawskich, boho, minimalistycznych i rustykalnych. W ich przypadku należy jednak zachować szczególną ostrożność. Materiały mogą być bowiem podatne na niszczenie pod wpływem wilgoci. Jakie rozwiązania okażą się naprawdę trwałe?

Modne i wytrzymałe rozwiązania

Jedną z wyjątkowo praktycznych opcji są meble technorattan. Modele z tej kategorii łączą w sobie atrakcyjny, naturalny wygląd oraz wytrzymałość. Tworzywo jest odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Estetyczny komplet ogrodowy z technorattanu posłuży przez wiele sezonów zachowując swoją formę oraz unikalny wygląd.

kreator