Site Loader
oświetlenie do sypialni

Dobra lampa w sypialni to podstawa – wiedzą to wszyscy miłośnicy książek, którzy choć raz poświęcili noc na wciągającą lekturę. Warto jednak pamiętać, że oświetlenie do sypialni nie tylko musi być użyteczne, ale powinno też zapewniać wysoki komfort tak, by zapewnić wygodny odpoczynek i zdrowy sen. W sprzedaży można znaleźć setki różnych lamp i LED-ów, które różnią się nie tylko rodzajem, ale też wyglądem i akcesoriami. Jakie oświetlenie do sypialni wybrać i co warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

Oświetlenie do sypialni – lampa sufitowa czy wisząca?

Sklepy oferują trzy zasadnicze rodzaje oświetlenia do sypialni – lampy sufitowe, wiszące oraz stojące. Każda z nich ma swoje wady i zalety, choć zasadniczo to właśnie te dwie pierwsze kategorie są najczęściej wybierane przez klientów. Lampa sufitowa jest przytwierdzona bezpośrednio do sufitu. Ich wygląd różni się w zależności od modelu, ale zazwyczaj są one proste, często w kształtach figur geometrycznych. Idealnie pasują do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim – niewielka lampa sufitowa doskonale wpisze się w surowe, nowoczesne wnętrze. Natomiast lampy wiszące to produkt skierowany przede wszystkim do klientów, którzy lubią ozdoby. Duży wybór pozwala na dobranie lampy z akcesoriami pasującymi do wyglądu wnętrza oraz gustów klienta. Dzięki temu oświetlenie do sypialni będzie stanowić idealne uzupełnienie pomysłu na wygląd pokoju sypialnego!

oświetlenie do sypialni

Lampa stojąca w sypialni – czy warto?

Lampy stojące zostały zaprojektowane głównie z myślą o salonie, ale coraz częściej pojawiają się też w sypialniach. Nie ma co się dziwić – wielu z nas lubi dobrze oświetlony pokój, co przydaje się podczas czytania lub korzystania z komputera. Jeśli zaliczasz się do tej grupy osób, to koniecznie rozważ wybranie lampy stojącej. Silne, skoncentrowane źródło światła staje się zbawieniem dla oczu w trakcie lektury, a także pozwala na zgaszenie światłą przed wstaniem bez konieczności wstawania z łóżka. Duży wybór modeli lamp stojących sprawia, że bez problemu znajdziesz model pasujący do twojej sypialni!

kreator