Site Loader
świeczniki nowoczesne na parapecie

Płonąca świeca dodaje uroku każdemu pomieszczeniu. Aby jednak prezentowała się jeszcze piękniej, warto umieścić ją w efektownym świeczniku. Wybór tego typu akcesoriów jest ogromny, ale zawsze powinien być jak najstaranniej przemyślany. Dobrze dobrany świecznik może ozdabiać salon przez długie lata. 

Efektowne świeczniki ze szkła

Świeczniki szklane prezentują się bardzo elegancko, dlatego są wybierane przez wiele osób. Będą pasowały zarówno do salonów w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Wszystko zależy bowiem od tego, na jaki kształt świecznika się postawi. Tego typu akcesoria mogą znaleźć zastosowanie zarówno na co dzień, jak i od święta. Efektowne świeczniki nowoczesne wykonane ze szkła mogą ozdabiać stół podczas romantycznej kolacji we dwoje, jak również w trakcie uroczystego, rodzinnego obiadu. W zależności od tego, jak będzie udekorowany stół, mogą mocno rzucać się w oczy bądź też stanowić dyskretne tło dla kwiatów czy kolorowych wazonów. 

świeczniki nowoczesne

Jaki kształt i kolor świecznika wybrać?

Wybierając świecznik do swojego salonu, warto zwrócić swoją uwagę na różnego rodzaju kryteria. Przede wszystkim, dobrze byłoby przyjrzeć się ich: 

  • kształtowi
  • kolorowi 
  • rozmiarowi 

Niektórych zainteresują świeczniki nowoczesne, na przykład te o geometrycznych kształtach. Inni z chęcią postawią zaś na te nawiązujące wyglądem do czasów międzywojennych. Doskonale ozdobią one salon, w którym znajdują się antyki. Jeżeli stawia się na kilka świeczników, warto pokusić się o zakup nieco mniejszych. Jeśli jednak wybiera się jeden świecznik, dobrym pomysłem może okazać się kupno tego dużego, który mocno będzie rzucał się w oczy. Solidnych, jak i delikatnych świeczników z kruchego szkła można poszukiwać zarówno online, jak i w sklepie stacjonarnym. Warto przemyśleć wybór tych dodatków, bo mogą one stanowić jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych w salonie.

kreator