Site Loader
kabina prysznicowa czarna 6

Prędzej czy później podczas wyposażenia nowej łazienki trzeba będzie podjąć niezwykle ważną decyzję o zakupie kabiny prysznicowej. Jest to rozwiązanie zdecydowanie najczęściej obecnie wybierane, lecz nadal wiele osób nie wie, czym się taka kabina powinna charakteryzować.

Dlaczego warto wybrać kabinę prysznicową?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak powinno się wybierać kabinę prysznicową, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, jakie są jej korzyści i zalety, które sprawiają, że jest ona w ogóle warta zakupu.
Najważniejszą zaletą jest to, że kabiny prysznicowe (zobacz takie modele) umożliwiają bardzo szybkie umycie się. Nie trzeba czekać na nalanie się odpowiedniej ilości wody, jak w przypadku wanny, a i samo mycie jest znacznie wygodniejsze i szybsze. Oczywiści mycie się pod prysznicem jest także wyraźnie tańsze, ponieważ zużycie wody jest o wiele mniejsze.

Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

Skoro już wiadomo, z jakiego powodu warto się zainteresować kabiną prysznicową, warto się teraz dowiedzieć, jak się ją powinno wybierać. Na jakie konkretnie cechy i parametry należy zwracać największą uwagę?
Nie da się ukryć, że kluczową sprawą jest oczywiście to, jaki będzie jej rozmiar. Kabina prysznicowa 90×90 zaliczana jest do najbardziej podstawowego rozwiązania, które powinno sprawdzić się w każdej łazience. Oczywiście, jeśli ktoś ma nieco więcej miejsca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić model o większy.
Kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem jest także to, z jakiego materiału powinny być zrobione drzwiczki do wanny. Do wyboru są dwa rozwiązania, czyli modele szklane oraz plastikowe. Czym się one charakteryzują? Kabina wykonana ze szkła hartowanego będzie z całą pewnością o wiele droższa, lecz jednocześnie będzie łatwiejsza w utrzymaniu na niej czystości, a także będzie ładniejsza. Oczywiście zagrożeniem jest to, że taki model może pęknąć.
Właśnie z tego powodu, czyli dużego ryzyka uszkodzenia się takiej szklanej kabiny, coraz więcej osób decyduje się na kupienie modelu wyposażonego w plastikowe drzwiczki. Mowa tu jest oczywiście o przezroczystej pleksi, która nie tylko będzie mocniejsza, lecz także lżejsza. Minusem jej będzie większe ryzyko porysowania i zabrudzenia.

kreator