Site Loader
lampa wisząca

Lampa wisząca to pierwszy wybór wielu osób urządzających wnętrza. Nie tylko zapewnia doświetlenie pomieszczenia, ale też przyciąga uwagę i opowiada o guście właścicieli. Może podkreślić wystrój, dopasowując się do historii opowiadanej przez meble i dodatki, lub wręcz przeciwnie: stać się główną gwiazdą pokoju. Lampa wisząca to ważny punkt programu w planowaniu oprawy pokoju i wybierając ją, należy zastanowić się, jaka będzie jej rola. Czy będzie to czysto funkcjonalny element, czy będzie wyrazem kreatywności właścicieli? Jak dokonać najlepszego wyboru?

Przyszłość jest teraz

Lampy wiszące od MacoDesign zaprojektowane według nowoczesnego wzornictwa to świetny wybór nie tylko do pomieszczeń o współczesnym sznycie. Dzięki szerokiej gamie wzorów i kolorów, takie lampy sprawdzą się też w innej stylistyce, podkreślając ją lub tworząc interesujący kontrast. Można postawić na design, który przykuje uwagę i dla którego reszta pomieszczenia będzie dobrze zaplanowanym tłem. Dobrze dobrana lampa może także wtopić się w otoczenie, by stanowić z nim pełną całość i zamknięty projekt:

– lampy wiszące z jasnego lnu pięknie podkreślą wnętrza skandynawskie czy rustykalne,

– abażury ze sznurka czy plecionki będą dobrym wyborem do wnętrz vintage,

– półprzezroczyste tkaniny napięte na stelażu z tworzywa nadadzą klasycznemu wystrojowi futurystycznego sznytu,

– pokryte welurem lampy o złotym wnętrzu lub abażury z tworzywa pokrytego bogatym nadrukiem uświetnią pokoje w stylu glamour.

Wzorowy wybór

lampa wisząca

Wybierając lampę wiszącą do pomieszczenia, warto pomyśleć nie tylko o estetyce, ale też funkcjonalności. Lampy używane do wytyczenia stref – jadalnej, strefy relaksu czy zabawy – powinny różnić się intensywnością i typem oświetlenia. Duży wpływ na to ma klosz: materiałowa oprawa da inny efekt, niż ta wykonana z tworzywa. Dobrym wyborem będzie lampa o regulowanej długości zwisu, która zapewni nie tylko dobre doświetlenie, ale też wygodę. Wreszcie, lampa powinna być trwała i prosta w czyszczeniu, żeby zapewnić długie lata satysfakcjonującego użytkowania.

kreator