Site Loader
lampa kryształowa

Kryształy są modne od wielu lat. Już w wieku XVIII kryształowe żyrandole ozdabiały i oświetlały pałacowe wnętrza. Żyrandol taki był synonimem luksusu. Posiadanie takiej lampy świadczyło o zamożności właściciela. Wraz z upływem lat kryształowe lampy stały się dostępne dla zwykłych obywateli. Ich wygląd sprawia, że każde wnętrze prezentuje się wyśmienicie. Obecnie lampy kryształowe przeżywają swój renesans. Projektanci prześcigają się w pomysłach, na ich umieszczenie w różnych aranżacjach.

Nowoczesne lampy kryształowe do salonu

salon z lampą kryształową

Kryształowe żyrandole praktycznie mogą znaleźć się w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience. Jednak najczęściej spotykane są w salonie. Z racji tego, że dostępne są w wielu ciekawych wzorach, to można je powiesić w salonie urządzonym nie tylko w stylu zamkowym. Kryształowe lampy do salonu świetnie spiszą się w swojej roli w stylu:
– vintage
– retro
– glamour
– nowoczesnym
W pokoju oprócz wiszącej lampy możemy powiesić także kinkiety z zestawu, które będziemy mogli zapalić podczas wieczornego relaksu z rodziną. W niewielkim salonie zamiast wiszącej lampy doskonale będzie wyglądać kryształowy plafon zawieszony na suficie.

Jak dobrać kryształowy żyrandol do salonu?

Oświetlenie odgrywa bardzo istotną rolę w każdym pomieszczeniu. Moc światła musi być odpowiednia, aby wieczorami można było swobodnie czytać. W dużym salonie możemy powiesić kryształowy żyrandol na środku. W niewielkim pomieszczeniu lepiej postawić na małą lampę, która nie zabierze przestrzeni i nie pomniejszy optycznie pokoju. Lampa powinna wisieć na takiej wysokości, aby nie raziła w oczy podczas siedzenia na kanapie. Musimy dobrać również kolor światła. W salonie powinna znaleźć się żarówka ciepła, która ociepli pomieszczenie i stworzy przytulną atmosferę. Dodatkowo warto zainwestować w lampkę kryształową, która doświetli ciemniejsze zakamarki salonu.

kreator