Site Loader

Coraz więcej młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na studia do dużych miast – zostają w nich na stałe. Z czasem zdobywają coraz lepszą pracę, zarabiają więcej i chcą osiedlić się – tym samym szukają dogodnych warunków mieszkaniowych. Deweloperzy takim młodym ludziom wychodzą naprzeciw oferują nowe mieszkania na sprzedaż w atrakcyjnej cenie i w dogodnych lokalizacjach. Ile kosztują nowe mieszkania w największych Polskich miastach?

Ceny mieszkań

Ceny mieszkań od ostatnich kilku lat stopniowo maleją. Jest to więc dobry czas, by wziąć kredyt na własne m. I tak o to analizując ceny mieszkań w dużych miastach można zobaczyć, iż zdecydowanie jest do dobry czas na zakup mieszkania. W Poznaniu np. piękne mieszkanie dwupokojowe o metrażu około 50 m2 na osiedlu zamkniętym można kupić już od około 300 tys. zł. W Warszawie za taki sam metraż zapłacimy około 400 tys zł. Natomiast już w Gdańsku za takie mieszkanie młodzi ludzie zapłacą około 250 tys. zł.

Nowe budownictwo, więcej możliwości

Zakup nowego mieszkania to wiele korzyści. Banki chętnie oferują młodym, ustatkowanym osobom kredyty hipoteczne na własne m. Mając jeszcze wkład własny oraz środki na jego wyposażenie – jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Ponadto, takie nowe mieszkania urządzają klienci według własnych potrzeb. Przestrzenne, komfortowe z podstawowym wyposażeniem można zrobić w każdym stylu, na określony cel. Co ciekawe, już na etapie budowy takich mieszkań, klienci mogą sami decydować o różnych kwestiach. Proszeni są bowiem o wskazanie, co w jakim pomieszczeniu będzie się znajdować, by doprowadzić określone instalacje. Takie mieszkanie jest więc z góry tworzone pod potrzeby danych osób, tym samym jest ono wygodniejsze dla jego przyszłych użytkowników.

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem mieszkania z rynku pierwotnego, warto wybrać dobrego i sprawdzonego dewelopera oraz przeanalizować jego ofertę: https://www.domd.pl/inwestycje. Co ciekawe, można kupić mieszkanie, które jest już dostępne od ręki (gotowe) lub kupić tzw. dziurę w ziemi czyli lokal, który w niedalekiej przyszłości powstanie.

kreator