Site Loader
meblowe zawiasy - prosty model

Każdemu z nas może wydawać się, że zawiasy meblowe nie są istotnymi elementami konstrukcji szafek. Jednak w dużej mierze to od nich zależy, jak długo konsument będzie mógł cieszyć się z funkcjonalności mebli. Dzięki zawiasom możliwe jest odpowiednie otwieranie i zamykanie regałów oraz półek. Co więcej, nowoczesne zawiasy posiadają dodatkowe funkcje, które powodują, że meble nie ulegają uszkodzeniom.

W jaki sposób wybierać zawiasy meblowe?

Wybór właściwego zawiasu meblowego jest bardzo istotny, ponieważ każdy nabywca nie będzie chciał go wymieniać po kilku tygodniach czy miesiącach. Z tego powodu warto wiedzieć, w jaki sposób klient powinien dobrać zawias do drzwiczek. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na grubość materiału. Otóż powinny być grubsze niż samo tworzywo. Kolejną kwestią jest sposób otwierania drzwiczek. Jeżeli drzwiczki umiejscawiane są na wewnątrz, trzeba wybrać zawias wpuszczany. W przypadku drzwiczek składających się z dwóch elementów użytkownik musi zdecydować się na zawias składany.

Funkcje zawiasów meblowych

Do niedawna zawias do mebli przeznaczony był tylko do otwierania i zamykania szafek. Jednak współczesne rozwiązania są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, a tym samym odbiorca może korzystać z dodatkowych funkcji takich jak ciche zamykanie, system push open czy szeroki kąt otwarcia. System push open umożliwia samoczynne otwieranie drzwiczek po delikatnym przyciśnięciu do korpusu szafki. Z kolei z szerokiego kąta otwarcia świetnie sprawdzi się do mebli z wewnętrznymi szufladkami lub szafek narożnych. 

kreator