Site Loader
Czerwony-fotel-PRL

Modne i wygodne fotele to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia każdego salonu. Osoby poszukujące mebli z tej kategorii często zastanawiają się nad tym, jakie egzemplarze najlepiej spełnią swoje zadanie. Do chętnie wybieranych, ponadczasowych rozwiązań zalicza się fotele klubowe. Co warto o nich wiedzieć i jak wybrać odpowiednie?

Rodzaje foteli klubowych

Wśród mebli z tej kategorii odnaleźć można kilka różnych rodzajów foteli. Zalicza się do nich między innymi popularne egzemplarze typu uszak lub muszelka. Pojawiają się tu również tzw. siedziska kubełkowe oraz kojarzone z dawnymi czasami niskie fotele z podłokietnikami wykonanymi z drewna. Rodzaj wybieranych foteli warto dopasować przede wszystkim do swojego gustu. Zaleca się jednak zwrócić również uwagę na funkcjonalne dopasowanie ich do przestrzeni.

Fotele kubełkowe to opcja wybierana najchętniej do niewielkich pomieszczeń. Dzięki swojej specyfice umożliwiają funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Kupując klubowe fotele należy zwrócić szczególną uwagę na ich wysokość. Wiele modeli dopasowanych jest bowiem do niskich ław i stolików. O czym jeszcze powinno się pamiętać?

Jak wybrać materiał obicia?

Większość foteli klubowych to meble tapicerowane. Materiał, z jakiego wykonana jest ich powierzchnia powinien być przede wszystkim dopasowany do zapotrzebowania użytkowników. Modele welurowe sprawdzą się w wielu modnych wnętrzach. Jeśli w domu przebywają zwierzęta i małe dzieci, bardziej praktycznym wyborem mogą okazać się np. egzemplarze skórzane. Meble wybrane w przemyślany sposób z pewnością okażą się korzystnym rozwiązaniem.

kreator