Site Loader
Fotel-skandynawski-we-wzor-COLI

Wysokie oparcie, głębokie siedzisko i przede wszystkim „uszy”, które wyróżniają fotel uszak na tle innych foteli – to charakterystyczne cechy uszaka. O czym trzeba pamiętać wybierając fotel do swojego mieszkania?

Elegancki dodatek

Fotel uszak ma wiele twarzy. Można znaleźć fotele, które są jednobarwne i stonowane, ale również jest wiele modeli, które mają interesującą gamę kolorystyczną. Jak wybrać fotel do każdego wnętrza?

Do salonu w stylu glamour pięknie będzie pasował fotel z czarnym obiciem, na którym są duże, złote liście monstery. Warto również wybrać fotel w mocnym granatowym kolorze, który ma pikowania przypominające drogocenne kamienie.

Do salonu, który jest klasyczny idealnie będzie pasował fotel uszak w kratę. Czarno-biała krata jest klasyczna, a czerwono granatowa będzie zaskakująca. Świetnie wpisze się w pokój o wystroju rustykalnym.

Wygodny uszak – czyli jaki?

Wybierając fotel uszak ze sklepu meblostrefa należy jeszcze w sklepie usiąść na nim i sprawdzić, czy jest wygodny. Komfortowy fotel powinien mieć wysokie oparcie tak, by swobodnie można było na nim oprzeć głowę. „Uszy” powinny znajdować się na wysokości głowy.

Ważne jest również siedzisko. Powinno być na tyle głębokie, by można było w nim swobodnie siedzieć, jednocześnie musi być możliwość postawienia nóg na ziemi. Całe stopy powinny opierać się na podłodze.

Wybierając fotel uszak warto również zastanowić się, czy nie będzie potrzebny nam podnóżek. Dzięki niemu można swobodnie ułożyć nogi, nie trzeba podwijać ich na fotel.

Wybierając fotel uszak koniecznie trzeba zwrócić uwagę na tapicerkę. Obicie powinno być nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. A to znaczy, że musi być łatwe do utrzymania w czystości.

kreator