Site Loader

Na zakup panelu prysznicowego decyduje się coraz więcej osób. Urządzenie umożliwiające korzystanie z hydromasażu we własnym domu należy do szczególnie cenionych elementów wyposażenia. Możliwe jest odnalezienie wielu różnorodnych produktów z tej kategorii. Panel prysznicowy może posiadać różne funkcje i walory estetyczne. Jednym z najbardziej istotnych aspektów jest jednak dopasowanie jego właściwych wymiarów. Jak dobrać model do swojej łazienki?

Wymiary paneli prysznicowych

Tego rodzaju sprzęty posiadają zazwyczaj kształt wąskiego i podłużnego prostokąta. Taka forma umożliwia wygodne korzystanie z funkcji panelu. Krótszy bok ma zazwyczaj od 10 do 30 cm długości. W pionie urządzenie może mieć 100 – 210 cm. Krótkie panele, czyli te, których wysokość nie przekracza 150 cm wieszane są na ścianach nad brodzikiem.

Takie egzemplarze sprawdzają się również nad wannami z parawanem. Panele, których długość to min. 180 cm przy montażu opiera się o brzeg brodzika prysznicowego. Możliwy jest również zakup modeli o regulowanej wysokości.

Wybór odpowiedniego panelu


Odpowiednio dobrane panele prysznicowe muszą spełniać oczekiwania domowników. Warto przede wszystkim dopasować wymiary urządzenia do wielkości kabiny i ilości posiadanej przestrzeni.

kreator