Site Loader
plafon

Właściwie dobrane oświetlenie wnętrz ma ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu domowników. Wpływa ono bowiem na ogólny wygląd pomieszczeń. Ogromną popularnością od kilku sezonów cieszą się plafony. Ten rodzaj lampy sufitowej to idealne rozwiązanie przede wszystkim do wnętrz, w których nie ma miejsca na duże, wiszące żyrandole. 

Czym jest plafon?

Plafon to lampa sufitowa, która w całości do niego przylega. Posiada on pełny bądź częściowy klosz, który zakrywa źródło światła. Jest nim najczęściej pojedyncza żarówka lub moduł LED. Plafon zazwyczaj emituje subtelne, rozproszone światło, które doskonale oświetla całe pomieszczenie. Można znaleźć również modele, które dają światło padające w konkretnym kierunku, dzięki czemu z ich pomocą można doświetlić konkretny obszar pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na plafon?

Plafon to nie tylko komfortowe źródło światła i doskonała dekoracja sufitu. Taki rodzaj lampy ma o wiele więcej zalet, którym warto bliżej poznać. Do najważniejszych z nich zaliczyć można przede wszystkim to, że :

  • zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjny żyrandol,
  • pasują do każdego pomieszczenia,
  • są dostępne w różnych wzorach i kolorach,
  • dają rozproszone światło, które doskonale oświetla wnętrza,
  • prezentują się elegancko i stylowo.

Plafon (sprawdź) jest więc rodzajem oświetlenia, które stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych lamp. Są łatwe w montażu i doskonale wpasowują się w całą aranżację pomieszczeń. Ogromny wybór plafonów sprawia, że z łatwością można wybrać taki model, który będzie komponował się z pozostałymi elementami aranżacji i sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego i eleganckiego charakteru. Są to więc lampy, na które warto się zdecydować.

kreator