Site Loader
plytki-do-garazu

Garaż trudno uznać za pomieszczenie reprezentacyjne. Jest on wykorzystywany przede wszystkim do przechowywania samochodu, jego napraw, a w niektórych wypadkach – do amatorskiego majsterkowania. Nie oznacza to jednak, że wnętrze to nie zasługuje na uwagę. Jego właściwe urządzenie jest gwarancją funkcjonalności. Płytki do garażu powinny być więc nie tylko estetyczne, lecz również posiadać odpowiednie właściwości użytkowe.

Czym powinny cechować się płytki do garażu?

Wybierając płytki do garażu, należy stawiać przede wszystkim na wyroby o dużej wytrzymałości.  Wynika to z faktu, że ich powierzchnia będzie narażona na obciążenia. W trakcie prac przy samochodzie może na przykład dojść do upuszczenia na podłogę ciężkich przedmiotów, a normalne użytkowanie tego pomieszczenia związane jest z silnym ścieraniem powierzchni podłogi – na przykład podczas wjazdów i wyjazdów samochodu. Płytki do garażu bardzo często są też narażone na oddziaływanie niskich temperatur. Z tego powodu  zaleca  się stosowanie w tym pomieszczeniu modeli odpornych na mróz.

Specyfika tego typu wnętrza powoduje ponadto, że bardzo często znajduje się w nim błoto, nanoszone na oponach samochodów lub na butach ich kierowców i pasażerów. Nie należy więc dziwić się temu, że wiele osób decyduje się na antypoślizgowe płytki do garażu, które – dzięki odpowiednio wykończonej powierzchni – zapewniają bezpieczeństwo. 

Płytki do garażu – wygoda i estetyka

Płytki do garażu powinny również zapewnić łatwe sprzątanie tego pomieszczenia, a ich wygląd musi być zharmonizowany z otoczeniem. Najczęściej w fachowej literaturze znaleźć można zalecenie, by ich styl nie odbiegał znacząco od sposobu urządzenia wnętrza domu. Dzięki temu przejście do części mieszkalnej nie wywoła przykrego dysonansu.

Ważna jest przy tym nie tylko kolorystyka płytek do garażu, lecz również wielkość i kształt tych wyrobów. Ten ostatni czynnik ważny jest zresztą również pod kątem zapewnienia podłodze odpowiedniej trwałości.

kreator