Site Loader
doniczki wiszące

Osoba chcąca posiadać w domu wiele roślin doniczkowych ma do dyspozycji najróżniejsze formy doniczek. Zainteresować się może prostymi odmianami ceramicznymi, niezwykle fantazyjnymi wersjami plastikowymi, a nawet nowoczesnymi donicami z systemem samonawadniania. Jak się jednak okazuje, niezwykle interesujące są donice, które się zawiesza. Jeśli zechcemy je kupić, powinniśmy się na ich temat nieco więcej dowiedzieć.

Ścienne, sufitowe, a może balkonowe — które doniczki wiszące wybrać?

O czym musi pamiętać każdy miłośnik domowej zieleni, który chce zawiesić w mieszkaniu wiszące donice? Oczywiście najważniejsze jest to, aby odpowiednio dobrać ich typ do swoich potrzeb, ale także wystroju i możliwości aranżacyjnych mieszkania.
Tak naprawdę na rynku dominują trzy typy takich donic. Zainteresowani ich zakupem klienci mają do dyspozycji odmiany sufitowe, ścienne, a także balkonowe. Każdy z typów posiada swoje mocne strony, które pozwalają znacznie upiększyć wygląd mieszkania.
Oprócz samego typu takich donic powinno się zwrócić uwagę również na to, jak będą one mocowane. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są takie doniczki, które podwieszane są na niezwykle estetycznym sznureczku. Oprócz tego dużą popularnością cieszą się także łańcuszki lub nylonowe żyłki, które są tak cienkie, że uzyskuje się efekt unoszącej się w powietrzu donicy.

Jakie są najważniejsze zalety wiszących doniczek?

doniczki wiszące

Z jakiego powodu wiszące donice z tego sklepu cieszą się tak dużą popularnością? Oczywiście odpowiedzialne są za to ich niezwykle ciekawe zalety, dzięki którym produkt ten staje się tak atrakcyjny.
Główną korzyścią, którą uzyskuje się po zakupie takich donic, jest możliwość hodowania roślin w nawet niewielkich mieszkaniach, w których nie ma zwyczajnie miejsca na postawianie doniczek na podłodze, parapecie lub półkach. Zawieszając je na suficie, nie tylko uzyskuje się miejsce na rośliny, lecz dodatkowo nie zajmuje się przestrzeni życiowej. Warto zauważyć, że tak zawieszone donice z kwiatami mogą stanowić rewelacyjną ozdobę i znacznie poprawić wygląd wnętrza.

Oczywiście na tym zalety takiego rozwiązania się nie kończą. Wspomnieć trzeba również o tym, że zawieszenie donic tego rodzaju jest bardzo proste i bez problemu każdy sobie z tym poradzi. Są one stosunkowo lekkie, więc zwykle wystarcza mocowanie tylko na jednym kołku rozporowym.
Rzecz jasna takie donice mogą być wszechstronnie wykorzystywane. Doskonale sprawdzą się nie tylko w domu, lecz także na zewnątrz, ponieważ są w pełni odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Doniczki wiszące — które rośliny najlepiej się w nich czują?

Jak można się bez trudu domyślić, nie każda roślina będzie mogła być posadzona w takiej doniczce. Warto więc dowiedzieć się, które z nich czują się w nich najlepiej, czyli będą najładniej rosły.
Bez wątpienia najefektowniejsze będą te rośliny, które posiadają długie i zwisające liście. To właśnie dlatego tak często w wiszących donicach spotyka się paprocie. Oprócz nich polecane są także różnego rodzaju dekoracyjne kwiaty, takie jak fuksje lub pelargonie.

kreator