Site Loader
Poznaj zalety naturalnych świec z woskiem sojowym

Świeczki z woskiem sojowym, zaliczają się do grona nie tylko naturalnych, ale również ekologicznych przy tym produktów, jakie aktualnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Co takiego sprawia, iż są one znacznie lepsze od dobrze nam znanych świec parafinowych? 

Co odróżnia wosk sojowy od wosku parafinowego?

Przede wszystkim na samym wstępie trzeba wspomnieć o tym co wyróżnia wosk sojowy od topwosk.pl, od wosku parafinowego, co za tym idzie, wosk sojowy powstaje z ziaren soi, jest w pełni naturalny oraz w żaden sposób nie został poddany modyfikacji genetycznej. Dodatkowo wosk sojowy jest wolny od pestycydów, a podczas palenia takich świec, wytwarzamy o 90% mniej dwutlenku węgla, niż w przypadku świec typowo parafinowych. Można je nie tylko nazwać bezpiecznymi, ale też idealnymi dla osób które cierpią na alergię oraz astmę, są też w pełni biodegradowalne, gwarantując nam długi czas palenia i nuty zapachowej, która na pewno przy odpowiednim jej wyborze przypadnie nam do gustu.

wosk sojowy w płatach

Dlaczego warto stawiać na świece z wosku sojowego?

Z jakiego powodu warto stawiać na świece z wosku sojowego? Bowiem są one nie tylko znacznie zdrowsze od tych które są stworzone na bazie wosku parafinowego, wosk sojowy sam w sobie stworzyć piękny nastrój, zapewniając delikatny oraz piękny płomień, bez obaw o jego kopcenie się. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż świece z wosku sojowego, palą się o połowę dłużej, jednak tutaj brak szkodliwych związków podczas spalania, jak benzen, toluen czy formaldehyd, najczęściej zachęcają nas do ich pozyskania. Często o świecach sojowych mówi się jako o tych, które umożliwiają nam czerpanie przyjemności, z wydobycia głębi nieznanych dotychczas nam aromatów, warto się więc do nich przekonać, zwłaszcza jeżeli zaliczamy się do tych osób, które uwielbiają palić świece, a tych z wosku sojowego nie miały jeszcze okazji poznać. 

kreator