Site Loader
pufy

Można śmiało stwierdzić, że pufa to mebel będący następcą twardego niegdyś drewnianego taboretu. Różni się od niego przede wszystkim nowoczesnym desingiem bo posiada miękkie siedzisko i  tapicerowane, różnokolorowe i z szerokim wzornictwem, obicie z tkaniny lub skóry, dzięki czemu taką pufę idealnie dopasujemy do każdego pomieszczenia. Te krzesła bez oparcia, wsparte  na czterech niskich nóżkach, wyposażone w schowek pod siedziskiem, sprawdzą się tak samo w salonie, jak i w sypialni czy przedpokoju.  

Jak wyglądają i jakie mają zastosowanie?

Nowoczesne pufy mają niewielkie rozmiary, są lekkie i dlatego łatwe do przemieszczania w dowolne miejsce. Mogą mieć różne kształty: okrągłe, kwadratowe, owalne i prostokątne. Ich obicia wykonywane są w 100 % z poliestru, a czyści się je przy pomocy środków do mebli tapicerowanych. Wytrzymują obciążenie do 120 kg. i są meblem wielofunkcyjnym, przydatnym w każdym domu. Choć nie posiadają oparcia, wykorzystywane są przede wszystkim do siedzenia, ale sprawdzą się także, jako: 

  • praktyczny schowek szczególnie w małych pomieszczeniach, 
  • stolik kawowy lub na przekąski czy tymczasowy na drobne przedmioty,  
  • wygodny podnóżek dla relaksu zmęczonych nóg,
  • element dekoracyjny będący dodatkiem do kompletu wypoczynkowego. 
nowoczesne pufy

Jaka jest dostępność puf na rynku? 

Najbardziej polecane nowoczesne pufy z macodesign.eu, dostępne są w trzech średnicach: 40, 50 i 60 cm.  o wysokości nóżek 38 cm, wykonane są z aksamitu i posiadają różnorodne ornamenty, które położone mogą być zarówno na całej powierzchni pufy, jak i tylko na samym jej siedzisku, a dobór odpowiedniego koloru i wzoru to nasza indywidualna decyzja.  

kreator