Site Loader

Roleta rzymska to wyjątkowe połączenie tradycyjnej rolety materiałowej oraz zasłon. Ze względu na funkcjonalność rolety rzymskie sprawdzają się w każdym mieszkaniu, domu, a także w pomieszczeniach biurowych. Rolety rzymskie zapewniają ochronę przed promieniowaniem słonecznym, zwłaszcza w sezonie letnim tworząc barierę umożliwiającą zachowanie niższej temperatury we wnętrzach. Jednocześnie swoim wyglądem przypominają zasłony, dzięki czemu w zależności od aktualnej potrzeby mogą być elementem dekoracyjnym. Roletę rzymską poleca się przede wszystkim w sypialniach oraz salonach.

Mnogość wzorów i pełen wachlarz kolorystyczny

Rolety rzymskie występują w zróżnicowanych wzorach. Mogą być to motywy z drobnymi listkami, drzewami, palmami oraz kwiatami, na przykład modnymi monsterami, peoniami, czy różami, ale także nawiązujące do świata zwierząt. Najczęściej na roletach umieszczane są ptaki, między innymi tukany. Równie popularne są kształty geometryczne, które nadają wnętrzom harmonię i spokój. Regularne kształty nie powodują przytłoczenia i pozwalają na wyciszenie i relaks. Dla preferujących klasyczny styl dostępne są rolety rzymskie gładkie, pozbawione jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Będą idealnym uzupełnieniem każdego wnętrza, które nie potrzebuje innych dodatków. Zdecydować się można na pełen wachlarz kolorystyczny. Rolety rzymskie w Lestore występują w odcieniach szarości, beżu i brązu, czerni i granatu. Dla osób lubiących mocne i wyraziste kolory dostępne są barwy czerwieni, niebieskiego, różu, czy zieleni. W zależności od indywidualnych potrzeb, wymagań oraz poczucia estetyki na rynku znaleźć można szeroką gamę zróżnicowanych wariantów rolet.

Roleta rzymska z elementami ozdobnymi

Na rynku spotkać można roletę rzymską, która posiada dodatkowe elementy ozdobne. Najpopularniejszą jest falbana klasyczna lub prosta, której zadaniem jest podkreślenie dekoracyjnego charakteru oraz wizualne wydłużenie rolety. Innym rodzajem jest roleta z firaną woalową, która jest praktycznym rozwiązaniem dla osób chcących mieć w pomieszczeniu tradycyjne firany oraz roletę. Nietuzinkowym wariantem jest roleta rzymska z pomponami, które nadają oryginalności oraz podkreślają własny gust. Podobnymi modelami są te, które posiadają frędzle, bądź koronkę. Roleta rzymska z frędzlami sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym, natomiast koronka nada delikatności i lekkości wystrojowi. Prezentuje się bardzo dobrze we wnętrzach minimalistycznych.

Roleta rzymska to rozwiązanie dla wszystkich poszukujących połączenia praktyczności, funkcjonalności, a zarazem estetyczności. Spełniająca funkcje dekoracyjne roleta rzymska zapewni również ochronę przed promieniowaniem słonecznym, a także zagwarantuje poczucie prywatności. Sprawdza się w ciągu dnia, jak i w nocy, pozwalając na uzyskanie maksymalnego zaciemnienia. Rolety rzymskie są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rolet okiennych i są coraz chętniej wybieranym modelem. Cieszą się rosnącym zainteresowaniem, są nowoczesne i modne.

kreator