Site Loader
rośliny w ciemniejszym pomieszczeniu

Rośliny stanowią piękną ozdobę mieszkania, przyczyniając się jednocześnie do poprawy jakości powietrza. Które z nich warto wybierać, aby poświęcać im zbyt wiele czasu?

Niewymagające rośliny do domu

Osoby zapracowane bądź takie, które nie mają ręki do roślin, powinny wybierać gatunki mało wymagające, które wystarczy jedynie od czasu podlewać. W takim przypadku idealną rośliną do domu będzie aloes bądź grubosz, powszechnie znany pod nazwą „drzewko szczęścia”. Rośliny do domu niewymagające częstego podlewania to również:

  • pieniążek,
  • zielistka,
  • juka,
  • dracena,
  • monstera.

Niektóre z nich można podlewać nawet raz na dwa tygodnie, dlatego dobrze sprawdzają się zwłaszcza w przypadku osób, które często podróżują bądź zwyczajnie zapominają o konieczności dolania wody do doniczki.

Rośliny, które poradzą sobie w trudnych warunkach

Nie każda roślina będzie miała odpowiednie warunki do rozwoju w każdym mieszkaniu. W przypadku, gdy dostęp do naturalnego światła jest ograniczony, warto wybierać rośliny cieniolubne (sporo popularnych gatunków znajdziesz pod tym linkiem). Dobrym przykładem rośliny cieniolubnej jest monstera oraz zamia. Ciekawym rozwiązaniem będą również tradycyjne paprocie, które dobrze znoszą wilgoć. Problemem może być także umiejscowienie roślin – jeśli znajdują się one w mieszkaniu mocno nasłonecznionym bądź z powodu braku odpowiedniego miejsca ustawione są przy kaloryferze, mogą nie poradzić sobie z suchym powietrzem. W takiej sytuacji dobrze wybrać sukulenty bądź rośliny tropikalne, które przyzwyczajone są do wysokich temperatur. Te drugie dobrze sprawdzają się w łazience, gdzie może pojawić się też problem dużego zawilgocenia powietrza.

kreator