Site Loader
sansewieria na półce

Rośliny doniczkowe mogą mieć wiele zastosowań. Poza oczywistymi walorami estetycznymi i dekoracyjnymi, sprawiają, że żyje nam się po prostu lepiej. A kto z nas, szczególnie kiedy za oknem jest zimno i ponuro, nie lubi otaczać się bujną zielenią.

Dobroczynna roślina księcia Raimondo di Sangro

Sansewieria (kwiat język teściowej) na pewno jest jedną z takich roślin, którymi lubimy się otaczać. Jest to kwiat o bardzo prostych, grubych, płaskich i długich liściach. Swoją budową przypominają one, skierowane ostrzem ku górze, zielone miecze, ozdobione poprzecznymi, jasnymi paskami. Pochodzą z Afryki równikowej, a także tropikalnej Azji czy Półwyspu Arabskiego. A ich nazwa pochodzi od włoskiego miasteczka San Severo położonego na południu Półwyspu Apenińskiego, nazwanego tak na cześć księcia di Sangro.

Właściwości i zastosowanie kwiatu język teściowej

Kwiat sansewieria jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych producentów tlenu w naszych domach. To właśnie dzięki temu, często ustawiany jest przez nas w sypialniach, tak by dotleniać nas podczas snu. Jego największe działanie przypada właśnie w nocy i oprócz zamiany dwutlenku węgla w tak pożądany przez nas tlen, likwiduje z powietrza masę innych zanieczyszczeń.

Pielęgnacja i uprawa

Sansewierie, nazywane również wężownicami, nie są niezwykle trudne w uprawie. Dzieję się tak, ponieważ jako sukulenty potrafią magazynować wodę w swoich wiecznie zielonych liściach. Preferują one suszę, więc bez kropli wody mogą wytrzymać nawet kilka miesięcy. Zalecane podlewanie w zależności od okresu to: zimą co 3 tygodnie, a latem w odstępie od 1 do 2 tygodni. Pamiętajmy również o tym, aby ustawiać je w miarę ciepłym miejscu. Dzięki temu sansewieria nie tylko będzie cieszyć nasze oko, ale i posłuży nam przez długi, długi czas.

kreator