Site Loader
środki czystości

Przeciętny człowiek, który nigdy nie zajmował się zawodowo sprzątaniem z pewnością nie jest świadom jak wiele rodzajów środków czystości wyróżniamy. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym ile tak naprawdę środków czystości dostępnych jest na rynku, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Czym są środki czystości?

Z pewnością wiele osób kojarzy pojęcie „środek czystości” tylko i wyłącznie z produktami, które pomagają nam utrzymać czystość w pomieszczeniach. Niemniej jednak do środków czystości zaliczamy również takie produkty jak szampon, mydło i tak dalej, czyli środki, które pomagają nam utrzymać czystość naszego ciała. 

Środki czystości to:

  • wybielacze
  • środki do prania (proszki, płyny bądź kapsułki do prania)
  • środki do mycia szkła
  • środki, których zadaniem jest czyszczenie metali oraz stopów metali
  • kwasy, które za zadanie mają odkamienić oraz udrożnić rury
  • środki do czyszczenia powierzchni drewnianych

Jakie wybierać środki czystości?

Środki czystości wyposażone w opakowanie, które ułatwiają aplikacje są zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Ponadto pamiętaj, aby sprawdzić, czy środek czystości, który chcesz kupić zawiera składniki chroniące oraz pielęgnujące czyszczoną powierzchnie. Jeżeli by patrzeć pod kątem ekonomicznym – najlepszym rozwiązaniem jest wybór takich środków czystości, które mają szerokie pole zastosowania, jednym słowem takich, które są wielofunkcyjne. Takim preparatem jak na przykład Clever, który świetnie sprawdzi się żarówo jako żel do prania, jaki i jako odplamiacz.

kreator