Site Loader

Salon to serce domu. Dziś bardzo często łączymy go z otwartą kuchnią, co pozwala na wspólne spędzanie czasu nawet wtedy, gdy zajmujemy się gotowaniem. Jak zaaranżować oświetlenie salonu i jadalni?

Jak oświetlić stół?

Salon wraz z otwartą kuchnią tworzą jednolitą przestrzeń. Trzeba o tym pamiętać projektując oświetlenie kuchni i salonu. Bardzo ważne jest oświetlenie miejsca, w którym rodzina spożywa posiłki.

Salon z kuchnią bardzo często łączy bufet, wyspa lub stół. Jest to łącznik, który scala oba te pomieszczenia. Mając duży stół, warto postawić na lampy do domu, które podkreślą to miejsce. Wieszając kilka lamp w rzędzie uzyskamy oświetlenie całego stołu. W zależności od wielkości stołu można pokusić się o 3, a nawet 5 lamp.

Bardzo ciekawie wygląda powieszenie kilku prostych lamp zebranych razem niczym łodygi kwiatów. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, gdyż daje dużo światła, a jednocześnie nietypowe. Warto jednak pamiętać, że lampy muszą mieć prostą stylistykę, a wnętrze musi mieć nowoczesny charakter.

Światło nad bufetem lub wyspą

Oświetlenie domu (https://www.elampy.pl/96-lampy-wewnetrzne) nie zawsze musi być widoczne. Czasami dużo korzystniej wyglądają lampy do domu, które są delikatne i mało widoczne. Właśnie takie oświetlenie warto zastosować nad bufetem bądź wyspą, które łączą salon z kuchnią.

Bufet oraz wyspa często stosowane są w mniejszych mieszkaniach. Duże, efektowne lampy zaburzyłyby równowagę. Oświetlenie wewnętrzne nad bufetem bardzo ciekawie wygląda, gdy zastosujemy halogeny umieszczone w suficie bądź kinkiet zamontowany na ściance łączącej oba pomieszczenia.

Wybierając lampy do domu trzeba koniecznie pamiętać, by lampy w salonie, jak i kuchni były w podobnym stylu. Złamanie tej zasady spowoduje, że kuchnia i salon staną się odrębnymi pomieszczeniami, co wprowadzi nieład i chaos aranżacyjny.

kreator