Site Loader
zmiana uchwytu meblowego może dać wiele

Meble to ważny element każdego wnętrza. Powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też cieszyć oko – wtedy mieszkanie nabierze charakteru i stanie się przytulną oazą. Wybierając meble, warto zwrócić uwagę na detale – czasami wystarczy zmiana gałek czy uchwytów w szafkach, żeby te całkowicie zmieniły styl.

Dlaczego uchwyty meblowe to tak ważny szczegół?

Aby przekonać się, jak ważną rolę pełnią uchwyty, wystarczy w sklepie meblowym do wybranego frontu szafek przyłożyć różne z nich. Drewniane sprawiają, że meble odzwierciedlają założenia stylu skandynawskiego, metalowe – kojarzą się z nowoczesnością i loftowymi rozwiązaniami, złote, zdobione gałki natychmiast nadają meblom sznytu i elegancji.

Dlatego projektując wymarzoną kuchnię czy wybierając meble do salonu, warto zwracać uwagę na detale. Dobrym pomysłem na odświeżenie wnętrza może być także wymiana poprzednich uchwytów meblowych na nowe – meble w ten sposób potrafią zmienić się nie do poznania i odzyskać blask.

Jak wybrać i gdzie kupić stylowe uchwyty do szafek?

Szukając nowych uchwytów do szafek, najlepiej wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu meblowego. Czasem gałki i rączki proponują także sklepy budowlane. Ogromną ofertą mogą pochwalić się specjalizujące się w oryginalnych uchwytach do mebli sklepy internetowe – łatwo tam o akcesoria w różnych stylach i kolorystyce.

Wybierając uchwyty do mebli, trzeba zastanowić się, jaki cel chce się osiągnąć. Stylizowane, mosiężne gałki natychmiast nadadzą pomieszczeniu retro klimatu, minimalistyczne czarne uchwyty będą pasowały do minimalistycznego wnętrza, a klasyczne drewniane uchwyty do stylu klasycznego, skandynawskiego czy boho.

kreator