Site Loader
zarowka-oro-e27

W obecnych czasach oświetlenie led stało się bardzo dostępne dla każdego konsumenta. Ten rodzaj oświetlenia wyróżnia się nie tylko wysokim stopniem oszczędności, ale także trwałością oraz jakością światła. Led pol oświetlenie można zastosować w dużych pomieszczeniach, jak i w bardziej kameralnych wnętrzach.

Czym różni się lampa led-pol od zwykłej żarówki?

zarowka-oro-e27

Dioda LED złożona jest z dwóch warstw półprzewodników, które tworzą złącze epilaktyczne. To właśnie w tych złączach energia elektryczna zamieniana jest w światło. Z kolei chip Led umieszczony jest w obudowie i nie zawiera takich elementów jak żarnik czy rtęć. Dzięki temu ledpol lampy są odporne na czynniki zewnętrzne oraz są w stanie pracować w trudnych warunkach. Tak więc lampy ledowe różnią się od tradycyjnych źródeł świateł takimi cechami, jak:

  • energooszczędność, gdyż zużywają one dużo mniej energii od tradycyjnej żarówki,
  • trwałość i małe rozmiary,
  • niska temperatura.

Na co zwracać uwagę, kupując oświetlenie LED oraz lampy led-pol?

Konsument, decydując się na zakup oświetlenia LED lub lampy led-pol, powinien wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów takich jak strumień świetlnym, moc, efektywność świetlna, współczynnik oddania barw i barwa światła. Otóż strumień światła zazwyczaj jest podawany w lumenach i to on decyduje, jak mocno będzie świeciła lampa LED. Natomiast efektywność światła uzyskamy w momencie, gdy powiążemy ze sobą strumień świetlny z mocą, Następnie trzeba podzielić strumień świetlny wyrażony w lumenach (lm) przez moc wyrażoną w watach (W). W ten sposób pozyskamy informację jak wydajne, a zarazem oszczędne jest wybrane przez nabywcę źródło światła. Z kolei barwa światła określana jest przy pomocy temperatury barwowej, która wyrażana jest w Kelwinach. Według polskich norm można wyróżnić trzy barwy światła:

  • ciepła barwa,
  • neutralna barwa,
  • zimna barwa.

kreator