Site Loader

Wanna jest jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki. Umożliwia kąpanie się, a w skrajnych przypadkach nawet wypranie ręcznie kilku rzeczy. Problem tylko w tym, że ostatnimi czasy na rynku pojawiły się wanny wolnostojące, czym spowodowały spory zamęt u inwestorów. Który rodzaj wanny lepiej wybrać? Wolnostojący, czy standardowy do zabudowy?

Czym charakteryzują się wanny wolnostojące?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą wanny wolnostojącej jest fakt, że jest ona bardzo ładna. Niezwykle pozytywnie jej budowa wpływa na to, jak odbiera się całe pomieszczenie. Staje się ono nie tylko bardzo elitarne i luksusowe, lecz również i zwyczajnie przyjemniejsze. Dodatkowo wanna ta umożliwia wejście do niej z każdej właściwie strony, czym zyskuje sporo na wygodzie.
Niestety wanny tego typu wymagają naprawdę dużej łazienki, co jak wiadomo, jest raczej rzadkością w polskich warunkach. Są to również modele o wiele droższe niż standardowe wersje do zabudowy.

Czym charakteryzują się wanny do zabudowy?

Najważniejszą zaletą wanny do zabudowy jest jej niska cena. Taka wanna potrafi kosztować nawet o 50-60% mniej niż taki sam rodzaj, lecz wolnostojący. Nie da się również ukryć, że jest to wanna cechująca się naprawdę wysoką stroną praktyczną, ponieważ dzięki temu, że jest zabudowana, powstaje na jej krawędzi półka, na której można postawić podstawowe kosmetyki używane podczas kąpieli. Jest to wanna również o wiele wygodniejsza podczas wychodzenia z niej, a także można ją stosować w nawet bardzo małych łazienkach. Największą wadą jest oczywiście fakt, że nie jest tak ładna i estetyczna jak model wolnostojący.

Wanny wolnostojące kupisz na https://prima-lazienki.pl/167-wanny-wolnostojace

kreator