Site Loader

Łazienka to ważne miejsce w naszym domu. I wbrew obiegowej opinii spędzamy tam całkiem dużo czasu. Dlatego warto zadbać o jej wystrój. Paka powinna być idealna łazienka? Nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna i dobrze oświetlona.

Wybieramy oświetlenie łazienkowe

Kupując lampy łazienkowe musimy zastanowić się, co najczęściej robimy w naszej łazience. Czy jesteśmy pasjonatkami makijażu, a może uwielbiamy wylegiwać się w wannie.

W łazience nie tylko codziennie myjemy zęby, ale także malujemy oczy czy golimy się. Takie czynności wymagają sporej precyzji oraz sporej ilości światła. Niestety mało, która łazienka ma dostęp do światła naturalnego. Dlatego lampy do łazienki powinny dobrze doświetlać całe pomieszczenie. A my projektując łazienkę zadbajmy o ich równomierne rozmieszczenia. Warto zadbać o dodatkowe źródło światła w okolicy umywalki, a także wanny i prysznica. Dzięki temu znacznie łatwiej będziemy mogły wyregulować sobie brwi czy wydepilować nogi.

Zimne czy ciepłe?

Bardzo wiele osób zastanawia się jakie światło będzie najlepsze do naszej łazienki. Odpowiedź jest bardzo prosta, światło neutralne. Sprawia ono, że nasza skóra ma taki sam koloryt co w rzeczywistości. Co znacznie ułatwia wykonanie pięknego makijażu. Możemy też postawić na światło ciepłe. Sprawi ono, że w łazience niemal automatycznie zapanuje miła, intymna atmosfera. Jednak w czasie porannego malowania musimy uważać. Nasza skóra będzie miała nieco bardziej żółty odcień niż w świetle dziennym. A co z światłem zimnym? W łazience zdecydowanie lepie go unikać. Wpływa ono niekorzystnie na naszą urodę. W zimnym świetle nawet najpiękniejsza kobieta będzie wyglądała na przepracowaną i zdecydowanie starszą niż w rzeczywistości. Dlatego, gdy mamy zimne światło w łazience, to lepiej unikajmy patrzenia w lustro…

kreator