Site Loader

Sklepy internetowe wyposażenia łazienek oferują modne i nowoczesne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Dzięki nim pokój kąpielowy może wyglądać jak ten w najlepszym, pięciogwiazdkowym hotelu. Wybierając odpowiednie wyposażenie łazienki dla osoby ograniczonej ruchowo, oprócz stylizacji wnętrza należy wziąć również pod uwagę jej bezpieczeństwo i wygodę.

Wyposażenie łazienek a udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Łazienka dla osoby niepełnosprawnej może być równie modna i nowoczesna, jak ta w klasycznym wnętrzu. W sklepie internetowym wyposażenia łazienek można dostać wszelkiego rodzaju udogodnienia dla osób ograniczonych ruchowo, w pełnej palecie barw i różnorodnych kształtach. Dzięki czemu stanowią one integralną część pomieszczenia. Warto wybierać te ruchome, uchylne, wówczas po ich złożeniu nie rzucają się one w oczy, pomimo, że są widoczne dla korzystającego z nich. Niezbędne wyposażenie łazienki osoby niepełnosprawnej zawiera uchwyty mocowane przy sedesie oraz umywalce, oraz siedzisko pod prysznicem. To ostatnie może być w formie przyczepionego do ściany, składanego krzesełka lub taboretu, który jeśli jest nieużywany, opiekun może schować.

Istotne elementy wyposażenie łazienki dla osób ograniczonych ruchowo

Nowoczesnym, dość często stosowanym udogodnieniem jest kabina prysznicowa, walk-in, czyli bez brodzika. W tym przypadku istotne jest położenie podłogi antypoślizgowej, nie tylko pod prysznicem, ale w całym pomieszczeniu. Dzięki temu osoba ograniczona ruchowo będzie miała zapewnione bezpieczeństwo podczas kąpieli. Chcąc zadbać o odpowiednie wyposażenie łazienek dla osób niepełnosprawnych, należy także pamiętać, że szafki, umywalka oraz muszla klozetowa powinny być wysokością dostosowane do ich potrzeb. 

kreator