Site Loader
fotel na płozach

Istnieje wiele sposobów urządzenia mieszkania: od skandynawskiego minimalizmu, aż po przepych i bogactwo rodem z późnego rokoko. Jednak bez wątpienia do każdego z możliwych stylów pasuje ponadczasowy bujany fotel.

Styl retro na salonach

Ówczesne trendy coraz częściej stawiają na połączenie nowatorstwa ze stylem retro. Jego charakterystycznymi cechami są:
– nawiązywanie do lat siedemdziesiątych XX wieku poprzez geometryczne wzory obecne w charakterze dekoracji,
– wielokolorowość,
– żywość i nasycenie barw,
– obecność plastikowych bibelotów i ozdób (w latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku wielką sympatią darzono wyroby plastikowe, gdyż był to stosunkowo nowy wynalazek stanowiący alternatywę dla dużo bardziej kosztownych surowców wykorzystywanych do późnego początku XX wieku).
W pokoju czy salonie urządzonym w takim właśnie stylu idealnie pasować będzie fotel bujany retro. Duży wybór foteli bujanych retro sprawia, iż z pewnością nawet najbardziej wymagający konsumenci znajdą coś dla siebie.

Dom w stylu vintage

Nie mniej popularny od stylu retro jest w ostatnim czasie styl vintage. Choć nawiązuje mniej więcej do tej samej opoki, bo do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, jego charakterystyczne cechy stanowią jakby przeciwieństwo cech typowych dla retro-stylizacji. Tutaj podstawę stanowi rozważny dobór barw, z których najważniejszymi są:
– beż,
– błękit i inne jasne odcienie niebieskiego,
– popielaty róż,
– seledynowy.

Ważną rolę odgrywa także wszechobecna biel, która pozwala zachować równowagę i harmonię pomiędzy pozostałymi kolorami w pomieszczeniach. Fotel bujany vintage biały najlepiej prezentuje się w tym właśnie kolorze, aczkolwiek nie mniej gustowne są wersje w innych barwach czy też stylizowane na żywe drewno (serca klientów na całym świecie podbiły fotele bujane vintage w mahoniowej odsłonie).

kreator