Site Loader
Powody, dla których warto stosować świece z knotem bawełnianym

‍Czy wiesz, że większość producentów świec stosuje knoty wykonane z materiałów ropopochodnych? Nawet świece z naturalnymi knotami nadal zawierają związki chemiczne. Problem polega na tym, że te chemikalia mogą wyciekać do twojego domu i zagrażać twojemu zdrowiu. Jeśli używasz świec regularnie, zastąpienie świec z knotem bawełnianym może pomóc w utrzymaniu zdrowszego i świeższego domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego powinieneś dokonać tej zmiany już dziś!

Czym są knoty do świec?

Knoty do świec wykonane są z materiałów roślinnych, takich jak len, konopie, drewno czy bawełna. Knot absorbuje wosk ze świecy i przenosi go do powietrza w pomieszczeniu. Świece na bazie wosku wytwarzają ciepło, ale nie wydzielają żadnego zapachu. Knot absorbuje zapachy z roztopionego wosku i uwalnia je, gdy płomień się wypali. Istnieją dwa główne rodzaje knotów do świec. Są to knoty na bazie bawełny i drewniane.

knoty do świec

Jak zrobić świecę z knotem z bawełny

Aby zrobić świecę z bawełnianego knota, będziesz potrzebował bawełnianego knota, wosku (aromatyzowanego lub bezzapachowego), podwójnego kotła i słoika. Umieść bawełniany knot wewnątrz słoika i napełnij słoik woskiem. Umieść słoik w podwójnym kotle i roztop knot wewnątrz słoika. Kiedy wosk jest całkowicie roztopiony, wyjmij słoik z podwójnego kotła i pozwól knotowi ostygnąć przez 5 minut. Przetnij knot do pożądanej długości i użyj go do wypełnienia uchwytu świecy.

kreator