Site Loader

Lampa sypialniana to niezwykle ważny punkt w urządzaniu naszej sypialni. Do wyboru mamy różne rodzaje oświetlenia – podłogowe, sufitowe, stołowe, ścienne – nasz zakup zależy od preferencji i oczekiwań względem natężenia światła.

Lampy podłogowe – prostota na jednej nodze

Tego typu lampy sprawdzą się najlepiej do aranżacji większych sypialni. Choć, jeśli tylko dysponujemy kawałkiem wolnej przestrzeni, to nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawić sobie tego typu oświetlenie w małym pokoju. Świetnie wyglądają postawione obok łóżka lub przy dużym fotelu. Jeśli potrzebujemy lampy do czytania, wybierzmy tą, której światło skierowane jest w dół. Klimatyczny nastrój stworzą nam lampy do sypialni z abażurem i światłem skierowanym do góry.

Lampy sufitowe – nie tylko główne źródło światła

Podstawowe oświetlenie do sypialni to zazwyczaj oświetlenie sufitowe. Do wyboru mamy różne rodzaje lamp sypialnianych, które nie tylko oświetlą nasze pomieszczenie, ale także nadadzą sypialni charakteru:

  • kryształowe żyrandole – idealne do sypialni urządzonych w stylu glamour, pięknie rozświetlą pokój
  • wiszące szklane kule – idealne do nowoczesnych wnętrz, designersko wyglądają zawieszone po dwóch stronach łóżka
  • lampy na metalowej szynie – proste, ale bardzo funkcjonalne, pozwolą skierować światło na wybrane przez nas miejsce

Lampy stołowe – niezbędnik stolików nocnych

To chyba najbardziej popularny rodzaj oświetlenia do sypialni. Umieszczone na stolikach nocnych po obu stronach łóżka tworzą przytulny klimat i umożliwiają czytanie, dając miękkie światło. Warto postawić na te z regulacją natężenia światła.

Lampy ścienne – idealne do małych sypialni

Kinkiety lub innego rodzaje lampy montowane na ścianie to świetna opcja dla niewielkich pokojów. Tą lampą do sypialni dopełnimy oświetlenie górne i ozdobimy miejsce nad łóżkiem.

Źródło: sklep z oświetleniem ELampy

kreator